Uzman Cevap beta aşamasından çıkmaya hazırlanıyor! Yenilikleri takipte kalın.
 • Ankara
 • 1 yıl önce
 • Html, css, php vb. yazılım dillerine merakı olan, kod yazmayı seven, teknolojiden kopamayan üniversite öğrencisi, geliştirici
1

	<?php
		$number_of_feature_posts = 6; 
		$number_of_secondary_posts = 10;
		$paged = ( get_query_var ( 'paged' ) ) ? get_query_var ( 'paged' ) : 1 ; 
		$how_many_secondary_posts_past = ( $number_of_secondary_posts * ( $paged - 1 ) ) ; 
		$off = $number_of_feature_posts + ( ( $paged > 1 ) ? $how_many_secondary_posts_past : 0 ) ;
		
		query_posts("posts_per_page=$number_of_secondary_posts&offset=$off&showposts=$number_of_secondary_posts");	
	?> 
  
  <?php while (have_posts()) : the_post(); ?>


Daha önceden şöyle bir kullanım sağlamıştım dostum bundan mantık yürüterek istediğin sonuca ulaşabilirsin diye umuyorum. Bu kodun işlevi son eklenen 6 içeriği manşet kısmından 6 dan sonra 10 tane içerik listelenen kısımda şeklinde 10 içerikten sonra sayfalama da yapıyor.
0
Verileri süzmek için (GET ve POST) kontrollerinde hangi fonksiyonları kullanmalıyız? +
Resim Optimize Etmek sorusu için yazılmış.
0
Resimleri jpeg'e çevirerek ve çözünürlük olarak küçülterek büyük oranda optimize sağlarsın ben kaliteyi de 70 e çekmeni öneriyorum. Ben resmin boyutu ne olursa olsun genişliği maks 800px olacak şekilde ayarladım. Resime göre otomatik olarak yüksekliğini hesaplayıp onuda 800px genişliğe göre otomatik ayarlıyor bu sayede baya bir boyut küçültmüş oluyorum. Sonuç olarak genişliği maks 800px resime göre otomatik ayarlanan yükseklik resim kalitesini 70 ve türünü jpeg yapıyorum resimleri yan yana açtığın zaman kalite de gayet muazzam. Bu işlemler için php gd kütüphanesini inceleyebilirsin. Ya da direk verot.net'in upload sınıfı da mevcut ben sınıfta çok fazla şey olduğu için php gd kütüphanesiyle kendim yaptım.
Kafama takılan o soru sorusu için yazılmış.
0

<ul>
  <li class="active">
    <a href="#">1</a>
  </li>
  <li>
    <a href="#">2</a>
  </li>
 </ul>


Senin <ul></ul> taglarını eklemen yeterli basicdb yi incelersen li olarak kendisi parçalıyor.
0
Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Son olarak herkesin faydalanmasını adına verileri süzmek için hangi fonksiyonlar kullanılmalı ? PDO kullanıyorum addslashes'e gerek varmı?
0
Anladım hocam. 2 adet soru soracağım benim posttan gelen verileri aldığım değerleri tutturursa zararlı birşey yapamasa bile ekleme işlemi yapması mümkün mü yani? Session kontrolü yapmalımıyım? Giriş yapıldığında session alıyorum o session varsa if kısmı yoksa else kısmı çalışsın şeklinde daha güvenli hale gelmiş olur mu? Yoksa performans vs. açılardan zararı olur mu?
0
Popup üzerinde düzenleme işlemini ajax yardımıyla etiket-duzenle.php dosyasında gerçekleştiriyorum. Listeleme işlemini ise etiket-listele.php işleminde ajax yardımıyla etiket-listele.php ye etiket-duzenle.php den dönen değeri yazdırıyorum şuan bu şekilde tam olarak demek istediğiniz anlamadım hocam. Bu yazdıklarımdan sonra biraz daha detaylandırmanız mümkün mü acaba?
yabancı dizi izle tv ünitesi