Uzman Cevap beta aşamasından çıkmaya hazırlanıyor! Yenilikleri takipte kalın.
  • İzmir
  • 1 yıl önce
Dizi siteleri hukuksal. sorusu için yazılmış.
0
Kanuni olarak ben bu dizinin telif hakkı olduğunu bilmiyordum ekledim, bana ihtar göndermediler gibi cümleler ya da web sitesinin altına burada barındırılmıyor biz sadece yayınlıyoruz gibi ibareler maalesef kanun önünde sizi kurtarmaz. Herhangi bir şikayette tespiti halinde tarafınıza hukuk ya da ceza davası açılarak suçlu duruma düşmeniz muhtemeldir, tabi bu suçlar şikayete bağlı olduğundan şikayet edenin insafına'da bağlı bir durumdur. Kanun bunu sair şekilde yayma olarak kapsama aldığından yayınlamanız ve şikayet edilmeniz durumunda 5846 FSEK kapsamında ve ceza davasına dönmesi durumunda CMK 5271 kapsamında ki davalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Tabi dediğim gibi şikayete bağlı bir durum olduğundan sadece ihtar alarak sizden o diziyi kaldırmanız'da istenebilir.
0
valla ikisi ile'de denedim boş dönüyor sanırım tabloları ayırmak en mantıklısı böyle çıkamayacağım gibi içinden.
0
malesef sorun orada aslında where şartı kullanıldığında verilerin yani 35 ve 5 'in aynı sütun sırasında olması gerekiyor , farklı sütunlarda veri tutulduğundan sorgu boş dönüyor
0
join denedim fakat koşul belirtemedim açıkçası 35 olanlarda 5 olanlarda hzmverilenil id si 36 olsada getiriyor kafam durdu :)
0
bildiğim kadarı ile include ile bir sayfanın dahil edilmesi ile require_once ya da require arasındaki en belirgin fark include ile dahil edilen dosya silinir ya da bulunamazsa site çalışmaya devam edecek fakat dosyanın olmadığına dair hata verecektir, ancak require ile çağırılan dosya bulunamazsa fatal error verip sitenin çalışmasını durduracaktır, dolayısıyla beyaz ekranda bir hata muhtemel gibi, araştırdığım kadarı ile bunun haricinde başka bir fark göremedim hız vs aynı sanırım.
yabancı dizi izle tv ünitesi