Uzman Cevap beta aşamasından çıkmaya hazırlanıyor! Yenilikleri takipte kalın.

Bu sistem nasıl yapılabilir?

Merhabalar . Ben ütopya online ya da çılgın tavuklar gibi bir site yapıyorum . Bu sitelerde süt birikme sistemi falan var. Bir hayvan alıyorsun onun ürünü saatlik olarak birikiyor. Bu sistemin mantığı nedir ? Bu sistemi nasıl yapabilirim? Lütfen azcık bile fikri olan yardım etsin. Şimdiden teşekkürler.
Cevaplar (4)
0
Kardeşim kaç keredir aynı soruyu soruyorsun da keşke bir de güzelce bir açıklasan süt birikme sistemi diyip bırakıyorsun.

Eğer hayvan alındığında üye online olmadığında da süt birikecekse bunu yapmanın bir çok yolu var. uyeler ve hayvanlar diye tablon var diyelim alinan_hayvanlar tablon olur. Burada hangi üyenin hangi hayvana sahip olduğunu tutarsın. Daha sonra bir cronjob sistemi ile bu verileri örneğin saatte bir lt süt birikecekse veritabanında ilgili değeri +1 ekleyerek güncellersin.

Eğer üye sadece online olduğunda süt birikecekse online_uyeler tablonun olması gerek giriş yapan üyeleri buraya kaydedip çıkış yapanları silmen gerekir. buradan verileri alırsın alinan_hayvanlar tablosunda eşleşen kayıtları güncellersin.

Ya da phpmyadmin üzerinden bir olay oluşturup saate bir çalışacak şekilde ayarlayıp süt verilerini sakladığın sütunu güncellersin.
0
ya da şöyle bi yol izle, senin bir süt depon var. seviyesi 1: yani 1000 litre süt depolar.

tablo: depom
id | user_id | max_limit |mevcut_sut | son_alım_saati

depo.phpif ($son_alim_saati > 3600){
$ekle = $mevcut_sut + 1000(ineklerden gelen sütler)
$sql->$ekle;
}else{
echo 'Sonraki Sevkiyata Kalan ';
echo 3600 - $son_alım_saati;
}


bu istediğin sistemin çok çok basit hali, biraz daha araştırarak geliştirir ve istediğin şekilde kullanırsın
0
Şimdi detaylıca açıklıyorum. Sonra tekrar nasil yapilacagini yazarsiniz. Sistemde 6 tane inek olcak. 1. Inek saatte 10 uretcek ikinci 100 falan. Bunlar birikcek . Sonra adam bunlari tlye cevircek. Nasil yapilabilir? Bide cronjob sistemi nasil oluyor?
0
Veritabanında ilgili kodları update edecek bir php dosyası oluşturdukan sonra bunu hosting panelinde örneğin dakikada bir çalışacak şekilde yapılandırıyorsun. Dediğim gibi dilersen en son süt depolanma tarihini de bir sütunda tutar eğer üzerinden bir saat geçmişse +10 şeklinde güncelleme işlemi yaparsın.
Cevap Yazın..

[code=css,php,sql,asp..]..kod..[/code] , [url=http:...com] , [img=resim linki]
[color=renk kodu]..yazı..[/color]

yabancı dizi izle tv ünitesi