Uzman Cevap beta aşamasından çıkmaya hazırlanıyor! Yenilikleri takipte kalın.

masaüstünde başka laptopta başka gözüken site

Merhaba arkadaşlar bir ara masaüstü bilgisayarım bozulduğu için projemi laptop'ta tasarlıyordum.Herşey buraya kadar güzel bugün bilgisayarın tamir edildi bende site dosyalarını masaüstü bilgisayara aldım oradan devam etmek için sonra siteyi açtım ve site resimdeki gibi olmuştu bir çok sayfa böyle oldu.Şimdi bunu nasıl yapabilirim.Responsive mi yapmam gerekiyor ? Resmin sağ tarafa sonuna kadar gitmesi gerekiyor.
Cevaplar (7)
0
hocam bence sen siteyi kendi bilgisayarına göre hazırlamışsın. yani senin bilgisayarının genişliği diyelimki 1280x960 sen bu şekilde düşünüp örnek olarak body{width:1280px;} demişsin ama her bilgisayar o şekilde değil. eğer sorunu yanlış anladıysam sitenin css kodunu atarsan daha iyi yardımcı olabiliriz. Eğer yukarıda anlattığım şekilde yapmışsan o yanlış bir kodlama stili bana göre artık çağa ayak uydurmalıyız ve responsive yani ekran boyutuna göre değişkenlik gösteren css kodlarına geçmeliyiz.
0
şimdi her çözünürlük için ayrı ayrı responsive tasarım mı yapacağım ? Birde çözünürlükleri nerden bulabilirim ?
0
genel mantığı şu şekilde hocam.

@media only screen and (min-width: 499px) and (max-width: 801px) {
buraya css kodların gelecek.
}

yukarıdaki width değerlerini öylesine verdim. bu kodda demek istediği tarayıcı boyutu 499 ile 801px arasındaki tarayıcılarda bu css kodlarını göster. bunu kendine göre yapacaksın işte googleye responsive diye yazarsan eminim bir çok şey bulabilirsin.
Hayırlı akşamlar.
0
Öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim ben bunu biliyorum ama mesela atıyorum 4 farklı ekran boyutu var her biri için ayrı ayrı kod mu yazacağım yoksa bunun kolay bir yolu var mı ?
0
Arka plan kodlamanızı "px" olarak yaptığınız için arkaplan fotoğrafınız ortalanmamış. Arka plan kodlarınıza "background-size:cover;background-size:center" ekleyin. ve o giriş divinizin ana divine "margin:0 auto; width:500px"; verin.
0
Bu sadece resimle ilgili değil diğer sayfalarda da böyle oluyor.Buy responsive için düzenli bir ders bulamadım sizin bildiğiniz bir yer var mı ?
0
bootstrap öğrenmeye başla en temizi.
youtube dan derslere falan bak normal css biliyorsan yarım saatte öğrenirsin
Cevap Yazın..

[code=css,php,sql,asp..]..kod..[/code] , [url=http:...com] , [img=resim linki]
[color=renk kodu]..yazı..[/color]

yabancı dizi izle tv ünitesi