Uzman Cevap beta aşamasından çıkmaya hazırlanıyor! Yenilikleri takipte kalın.

HTML to PHP

Selamlar,

HTML / CSS ile bir site yazdım. Bunu PHP'ye dönüştürüp admin paneli yazmak istiyorum. Normalde Wordpress'e entegre ediyordum ama kendine ait bir admin paneli olsun istiyorum. Bunun için izlemem gereken yol nedir ?
Cevaplar (3)
0
PHP öğrenmek tabi ki. Zaten kavrayınca HTML'i istediğin gibi kullanırsın. Ayrıca olayı biraz yanlış anlamışsın başta. HTML to PHP diye bir olay yok. HTML statik yapıdadır. Yazdığın PHP script ile HTML'i dinamik bir hale getirirsin. Olay bu. Kolay gelsin.
0
Açıkçası en yavan tavsiye php öğren. 1.2.3.4 hop öğrendim. Zaten hemen hemen bunları yapan birisi php'nin varlığını güneşin varlığı gibi bilir.
Bu nedenle tavsiye, yapıcı olmak zorundadır değilse yararsızdır. Yararsız bir şeye ihtiyaç duyulmaz.
Üstteki yorum yapan arkadşaı biraz eleştirebilriim izni olursa :) Bu tavsiyesi imla hatasını yüzüne vurmasından farklı bir şey değil. Bu çeşit tavsiyelere sahip kişielr genel olarak beklentinin çok altında ve olumsuz cevaplar verebilir sorun soruda değil kendisini cevap konumunda gören bireydedir. Geliştirici demiyorum çünkü bu ithamlara sahiplerin geneli çok azbilgiye sahip kalanları ise habersiz olduğu konularda bile cahil özgüveni gereğince atıp tutabilir. Tavsiye konumunda olmasa bile.
Soruya cevap vermek gerekirse.
Odaklanmana bağlı olarak değişekn bir süre mevcut. Zaman ayırdığın ve pratiğini yaptığında iyi bir kaynakla pek sorun yaşamazsın.
Gelgelelim php dışı alternatifleir var ancak; insan kendi öğrenim serüvenini söylemezse bir insan, karşısında duran asıl sıkıntıyı dil sanacaktır. Asıl sorun ÖĞRENİM YÖNTEMİdir. Kişiden kişyie değişen bir öğrenim yöntemi.
İyi bir kaynak ve pratik yapılırsa üstüne düşüldüğü kadar iyi öğrenilir. Bu kaynak ile de şuna değinmek istiyorum.
Kavram aratıp denenmedikçe herkes php tag aç kapa echo yaz mesajı göster saçmalıkları kenara itilmeli. Herkes sıfır değil.
Feci zaman kaybı.
Bu yüzden proje yapımları izlenmeli.

PHP yapcağını düşünürsek önünde seçenekler var.
Php ile ekle çıkar, güncelle, sil oarlak temel sql sorguları öğrendiğidne bir blog oluşturabilir admin ekleyebilir hale gelmen gerekiyor.
Eğitim setlerini TAKİP EDEREK bunu sağlayabilrsin kanaatimce.
Gerisi çorap söküğü gibi aşamalı gitmesi gerekir tabi istisnalar olabilir. Laravel'e geçebilirsin. MVC yapısı başta biraz kafa kaırştırıcı olabiliyor.
Alternatif söyleyip kafa karıştırmak istemem ama benim içinde php.
0
Bu sitenin kurucusu Tayfun Erbilen müthiş bir eğitim seti hazırlamış bizim için. Bende kendisinin videolarını izleyerek birçok konuyu öğrendim. Sende bu videoların tamamını izledikten sonra projeni tamamlamak için yeterli bilgiyi edinmiş olacaksın.

Temel PHP Dersleri
https://www.youtube.com/watch?v=T5frgT8bmkE&list=PLfAfrKyDRWrEe64Ab1Y5NQ81VR-SdaQkW

Php ile Bir Blog Scripti Yazmak
https://www.youtube.com/watch?v=IVOpRMJ7YFE&list=PLfAfrKyDRWrF_6eYLq-7q99uoZy3W69m6

Bu videoların içerisinde var mıydı tam hatırlamıyorum. PHP ile script hazırlarken en basitinden post ve get metodu ile ilgili güvenlik önlemi almak gerekiyor. Yoksa bazı hackercıklar veri tabanına bağlanarak verileri sıfırlayabiliyor. Bu kısmı videoları izledikten sonra daha iyi anlayacaksın. Post ve get metodu ile ilgili güvenlik önlemi için gerekli olan fonksiyonu yine Tayfun Erbilen hazırlamış.


function get($par){
   return strip_tags(trim(addslashes($_GET[$par])));
}
	
function post($par, $st = false){
   if($st){
     return htmlspecialchars(addslashes(trim($_POST[$par])));
   }else{
     return addslashes(trim($_POST[$par]));
   }
}
Cevap Yazın..

[code=css,php,sql,asp..]..kod..[/code] , [url=http:...com] , [img=resim linki]
[color=renk kodu]..yazı..[/color]

yabancı dizi izle tv ünitesi