Uzman Cevap beta aşamasından çıkmaya hazırlanıyor! Yenilikleri takipte kalın.

Html5 ile kendi etiketimizi oluşturmak bize ne gibi avantajlar sağlar?

Html5 ile gelen özelliklerden biri de tıpkı XML gibi kendi etiketimizi oluşturabilmemizdir.Peki böyle bir şeye CSS'de stil verirken kolaylık sağlaması dışında ne gibi avantajlar sağlar?Çok da gerekli midir?Dahası böyle bir şeye kalkışmak SEO mantığına ters düşmez mi?
Cevaplar (3)
0
Öylemiymiş bilmiyordum. Öyle olsa bile bu seo açısından pek mantıklı olmayabilir. İçeriğinizi google'a tanıtmakta zorlanabilirsin belki. Sonuçta html5' in belirli amaçlar için kullanılan etiketleri var. Google 'da bu etiketleri tanıyarak içerin ne olduğuna karar veriyor.

Bunların dışında kullanım kolaylığı açısından iyi bir seçenek olabilir belki. Ama seo'yu düşünüyorsan deneme derim.
0
Güzel bir hamle değil hocam. SEO konusu zaten apayrı bir olay. Birde tarayıcı uyumluluğu konusundada sıkıntı yaşatabiliyor. Standarttan yürü derim.
0
Evet güzel hamle gibi durmuyor SEO açısından ama HTML5 gibi SEO'yu bu kadar ön planda tutan bir teknoloji böyle bir yenilik ile gelmişse işe yarar bir sebebi olmalı.

Sanki bu yenilik, HTML5'e açık kaynak kodu kazandırabilecek bir hamle gibi duruyor. Ya da bazen öyle durumlar gelir ki eldeki etiketler ihtiyacı karşılamaz ve işte öyle durumlarda kendi etiketimizi oluşturmak gerek gibi sanki

Bu arada herhangi bir proje yapacağım diye sormuyorum sadece merak ettiğim için.
Cevap Yazın..

[code=css,php,sql,asp..]..kod..[/code] , [url=http:...com] , [img=resim linki]
[color=renk kodu]..yazı..[/color]

yabancı dizi izle tv ünitesi