Uzman Cevap beta aşamasından çıkmaya hazırlanıyor! Yenilikleri takipte kalın.

AJAX, PHP Dosya Yükleme İşlemi -File Upload- (Progress Bar Sorunu)

Öncelikle herkese iyi çalışmalar dilerim arkadaşlar, önce örnek olarak bir kaç satır kod yazsam daha rahat anlatıcam sanırım.


if ($imageType == 'image/jpeg' || $imageType == 'image/png'){
---işlemlere devam et---
}else {
echo 'desteklenmeyen dosya türü seçtiniz.';
}


Else kısmında verdiğim uyarıyı malsup daki jquery.form eklentisini kullandığım zaman uyarı olarak alamıyorum. Yani ben sadece jpg ve png içerik yüklenmesine izin vermişim jquery.form eklentisi ile entegre etmeden önce daha doğrusu progress barsız kullanmak istediğimde gayet sağlıklı bir şekilde çalışıyor farklı bir tür dosya seçildiğinde uyarı veriyor fakat progress bar ile yükleme % kaç gösterdiğimde %1 den %100 e kadar gayet yüklenirmiş gibi oluyor desteklenmeyen bir dosya türüyse aslında yüklemiyor. Desteklenen bir dosya türü yani jpg ya da png ise yükleme başarılı oluyor fakat benim istediğim. PHP de yaptığım kontrollerdeki uyarıları malsup jquery.form ile birleştirmek yani progress bar var ikende php deki uyarıları göstermesini istiyorum. Bu işlemi nasıl yapmam gerekiyor arkadaşlar? Tayfun Erbilen'in paylaştığı jquery ajax progress barlı yükleme videosunu izledim aynı şekilde yaptım dediğim gibi çalışıyor ama php deki kontrolleri dikkate aldığı halde else kısmında echo 'bu bir uyarıdır'; kısmını yazdırmıyor mesela uyarıya göre birden çok uyarı var örneğin dosya boyutu x mb den fazla, dosya türü uygun değil vs. şeklinde. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Biraz karışık oldu ama inşallah derdimi anlatabilmişimdir.
Cevaplar (6)
0
Emin
Eğitmen
2 ay önce
Sorunuza cevap değil ama güzel bir bootstrap upload scripti,
http://plugins.krajee.com/file-advanced-usage-demo#advanced-example-1
0
Çok sağ ol hocam fakat kendim yapmak istiyorum. Birde dediğim gibi tek sıkıntı gayet sağlıklı çalışan php kodlarına sadece progress bar olayını entegre etmek.
0
Sorunu çözebilmiş değilim desteklerinizi bekliyorum arkadaşlar.
0
Türkiye'nin en başarılı firmaları neden neden bu markayı tercih etti?
<a href="http://www.klimaservis.com" rel="nofollow">Ayrıntılı bilgi için tıklayın</a>
Cevap Yazın..

[code=css,php,sql,asp..]..kod..[/code] , [url=http:...com] , [img=resim linki]
[color=renk kodu]..yazı..[/color]

yabancı dizi izle tv ünitesi