Uzman Cevap beta aşamasından çıkmaya hazırlanıyor! Yenilikleri takipte kalın.

DOMAİN UZANTISININ SEO ETKİSİ ?

seo
Merhaba arkadaşlar,

.CO .CLUP Uzantılı domain'lerin seo "olumsuz" bir etkisi söz konusumu.
.COM uzantılı domaine göre.. clup fiyatı daha ucuz, olduğu için clup uzantılı domain almak istiyorum.
fakat bir fikriniz almak istiyorum.
Cevaplar (3)
0
SEO konusunda GTLD ise fark etmez.
0
Sevgili Kardeşim, benim de uykularımı kaçıran bir konuya parmak bastın.
Google aramalarında 1.sıralar hep com'a ait. Başka arama motorunu bilmem. Ayrıca com'un hiç bir zaman ölmeyeceğini düşünenlerdenim. Fiyattan ziyade istediğim ismi com'da bulamamak moralimi bozuyor. Sonra başlıyorum ekleme yapmaya. Ne de olsa hit olan sahip.com değil sahibinden.com. Neyse sen projeyi yatırım görürsün, domainciler ismi yatırım görüyor ve 3 harfli, 4 harfli ve hatta 5 harfli com uzantılı domainleri toplayıp biriktirip ticarete dönüştürüyorlar. Sanal gayrimenkulün diğer adıdır domain diyebiliriz. Com olmayan bir domainle projeni ilk iki sayfaya bile tırmandırman deve hendek ilişkisi gibi bir şey olur.

Almayı düşündüğün com uzantılı domain birinin eline geçmemişse, maksimum 9 dolardan (günlük 0,1 TL'den) alabiliyorsun. Geçmiş olsa bile Who Is deyip başlıyorsun kimin eline geçmiş alabilir miyim diye. Hiç düşünmüyorsun bile SEO falan. Teklif versen olmaz vermesen olmaz. Domain sahibini de işgillendirmek istemiyorsun. Uyanmasın diye.

Velhasıl sen gel com'dan vazgeçme, çok rahat ilerlersin.
0
Bu konudaki fikrim com tabiki gönül ister ama kalite içerik her zaman başkadır. Birde şöyle bir durum var. Yapacağınız iş piyasasına bağlı değişir gibi geliyor.
Cevap Yazın..

[code=css,php,sql,asp..]..kod..[/code] , [url=http:...com] , [img=resim linki]
[color=renk kodu]..yazı..[/color]

yabancı dizi izle tv ünitesi