Uzman Cevap beta aşamasından çıkmaya hazırlanıyor! Yenilikleri takipte kalın.

Localhost veya www.sitem.com hk. DOSYA YOLU BELİRTME

Arkadaşlar Merhaba ,
Localhostta bir çalışma yaptım ve resimler diye açtığım klasörün içersine belirtmiş olduğum sitedeki resimleri download ediyor ,
Normal bir www.sitem.com 'a adresine girip masaüstünde bir dosya yolu belirterek bu işlemi yapabilirmiyim ?

Localhost resimler klasörü ,
C:Xammp/https/resimler
C:Xammp/https/index.php yani resimler klasöürü site dizini içerisinde ,ben masa üstünde bir uzantı belirterek istediklerimi indirmek istiyorum.
Cevaplar (4)
0
Hocam sorunun cevabıyla alakalı bir bilgim yok fakat resim indirme işi ilgimi çekti. Rica etsem kodları paylaşır mısın inceleyip kullanmak isterim
0
Bahsettiğin olayı tam olarak anlayamadım amacın kendi sitende topladığın resim arşivini kullanıcılara açmak ve tek tık ile kullanıcının belirlediği klasöre indirmek ise bu işlemi kullanıcı izni dışında yapamazsın. Yazılım bilgisine ihtiyacın olacak(c#, vb.net, vs..) bulut sistemi oluşturabilirsin.. Bu ilk bakışta anladığım olaydı yazını biraz daha dikkatli okuyunca sadece site üzerinden download yaptırmak ise jquery kullanman gerekecek güvenlik olayını(rfi, lfi injections) sorun etmiyorsan orta seviyede php ve jquery bilmen yeterli.. Örnek site vermek gerekirse: https://goo.gl/E1QSJC
- Peki nasıl yaparım ?
- PHP Curl kullanarak resimi çektin ve kendi sunucuna upload ettin
- Upload ettiğin resimi veritabanına kaydet(id,resimyolu)
- Sonra index'te veritabınındaki resimleri göster buttona jquery tanımla, sayfadaki tek resmi veya bütün resimleri belirlediğin dizine indirmesini söyle :)
-Projeni daha anlaşılır yazarsan source örnek verebilirim..
0
Hsyn
Beginner
3 ay önce
Öncelik ile ilginiz için teşekkür ederim.
Konuyu açmak gerekirse .
Örnek olarak şöle diyebilirim Curl yapısında hedef belirttiğim siteye girip resimleri çekiyor .(örnek youtube küçük resimler veya senin bir siten var json ile resimleri curl edip hedef belirttiğim localhost sunucudaki resimler dosyasına indiriyor)

ben bu kodları www.sitem.com'a attığımda yine sunucuya indircek sunucudan kullanıcıya vermek istersem sizin belirttiğiniz gibi bi adet tablo acıp id - resim adı -resim linki -uye_id- ile download ettirip sunucuyu yoracam kullancıya özel resim vericem indirmek istediğinde download etcek google chromedaki yola indiricek , onun yerine sunucuya hiç indirmeden kişiye özel masaüstünde belirtmiş olduğu bir klasöre bütün resimleri indirecek.)

2. olarak yine localhostta belirttiğim bir hedef klasör var içine girip dizilere ayırıp klasör isimlerini değiştir diyorum değişiyorum) ama masaüstünde hedef klasör belirttiğim dosyaya girip C# gibi düşünün dosya isimlerini değiştirmek istiyorum). Php 'ile bunu yapabilirmiyim ?
orda kafamı karıştıran hedef dosya veya hedef klasör belirttip sunucuya hiç karışmadan benim sorgum ile masaüstündeki dosyaya download yapicak .
0
Dostum sorunun cevabını vermişim aslında :) Bulut sistemi kullanmalısın.
- Nasıl yaparım ?
- Yazılıma ihtiyacın olacak. Yazılım siteden giriş yapan üye için komut bekleyecek trojan gibi oldu böylede :) neyse komutu aldıktan sonra işlemi gerçekleştirecek. Bu yöntemle kullanıcıya herşeyi yaptırırsın ama dediğin sistem sadece php ile mümkün değil. windows işlemlerine mudahele edemezsiniz. JS ile belki yapılır ama güvenli olmayan site olarak fişlenirsiniz tabi şans işi bunlar fişlenmeyede bilirsin :)
Örnekler;
Google Cloud
iCloud
Adobe Creative Cloud
Cevap Yazın..

[code=css,php,sql,asp..]..kod..[/code] , [url=http:...com] , [img=resim linki]
[color=renk kodu]..yazı..[/color]

yabancı dizi izle tv ünitesi