Uzman Cevap beta aşamasından çıkmaya hazırlanıyor! Yenilikleri takipte kalın.

Session çevrimiçi süresi

Arkadaşlar olay şu;
-Kullanıcının çevrim içi kaldığı süre saniye bazında veritabanına kayıt olacak(Veritabanı PDO)
-Kullanıcı aktif değilse otomatik çıkış işlemi yapacak
Peki amaç ?
-Üyelerimin çevrim içi sürelerine göre ödül vereceğim tabi ilk 10 :) Reklam gelirimi onlara dağıtacağım sadece 1 aylık ufak bir etkinlik :).
Cevaplar (2)
1
0 dan kodlamasını değil mantığınını göstereyim :

1. Kullanıcı giriş yaptığı anda tarihi veritabanında son_haraket adlı sütuna yazdır.

2. header.php sayfana da bu sütunu her defasında güncelleyecek kod ekle yani son_haraket sütununa o anki anı yazdır. Çünkü kullanıcı herdefa haraket ettiğinde yani sayfa yenilediğinde header.php yeniden yüklenip son_haraket kısmını güncelleyecek.

3. header.php ya yine bir kontrol ekle, eğer giriş yapan kullanıcının son_haraket sütunu şimdiki zamandan mesela 10dk geçmişse çıkış sayfasına yönlendir.

Bunu anlık olarak jquery ile de yapa bilirsin, dediğim gibi kimse 0 dan yazmaz mantığını gösterir.
0
Sayfa yenilenmesi sunucumun kasılmasına sebep oluyor mantığı zaten oturttum. Fakat ben bu işlemi session ve jquery ile yapmak istiyorum aksi takdirde çok kasılıyor sunucu zaten şuan proje v2 durumunda hatalarımı düzeltiyorum.. Örnek source ihtiyacım var en azından session konusunda..
//Edit: Birde suan_tarih, son_tarih diyorsunuz ancak bunu saniye cinsinden istiyorum örneğin kullanıcı giriş yaptı zamanlayıcımız olsun ve başlasın saymaya 1,2,3... saniye sonra hesabindakizaman+suankizaman şeklinde göndermek istiyorum..
Cevap Yazın..

[code=css,php,sql,asp..]..kod..[/code] , [url=http:...com] , [img=resim linki]
[color=renk kodu]..yazı..[/color]

yabancı dizi izle tv ünitesi