Uzman Cevap beta aşamasından çıkmaya hazırlanıyor! Yenilikleri takipte kalın.

Bootstrap Kullanmalı mı? Artıları ve Eksileri

Merhaba arkadaşlar.

Yıllardır tasarımlarımı hep elimle tek tek Html & Css'e dökmüşümdür. Bootstrap'ın işi çok kolaylaştırdığını herkes biliyor.
Ancak Bootstrap kullanmanın eksileri olabilir mi? Özellikle kullanmayanlar neden kullanmıyor?

Olayım bu arkadaşlar Bootstrap'ı neden kullanmalıyım veya neden kullanmamalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim :)
Cevaplar (5)
0
Aslında benim bootstrap kullanmamın tek sebebi col gibi terimlerini kullanmam yani grid sistemini. Ardından custom.css ile kendi css imi kendim yazıyorum. Bootstrap sadece işini kolaylaştırır işi senin için yapmaz, en iyi olduğu taraf dediğim gibi grid sistemi ve hazır birçok örnekleri olması ( progressbar, lightbox, navbar ve s. ve s. ) herkes tarafından kullanıldığı için aradığını bulmak çok kolay, ben memnunum hala eksiğini görmedim :)
0
Aynen grid sistemi güzel diğer componentleri de kolay bulunan birşey codepen veya bootsnip de çeşitli örnekler var.
Bence tek eksisi insanların hemen yee bu bootstrap demeleri gevşek gevşek kürekle vurasım geliyor.
0
Grid dışında kullanmıyorum. Componentleri kullanmıyorsunuz boş yere yük bindirmeye gerek yok grid kısmını ayırın gerisini çöpe atın.
0
artıları: çok basit bir sistemi var. grid sistemi güzel. sadece css değil js gibi farklı şeyleri de var. eksileri: gridi illa 12 ye eşitlemen gerekiyor. yani 4-4-4 yada 2-10 yapman gerekiyor. bu bir eksi. şöyle yapamazsın 7-7 olmaz. ama türk yapımı bir grid sistem var bunu ortadan kaldırıyor. flexible.gs
0
Tek tek uğraşman gereken komponenetleri hazır olarak sunuyor. Son versiyonu olan 4'le beraber grid sistemi artık flexible. Yani 3'e nazaran mobil uyumluluğu daha gelişmiş. Bootstrap yanına birde özel CSS yazınca tadından yenmez. Dezavantaj dersende bazen js elementlerinde çakışma yaşanabiliyor. Gelişmiş sistemler için konuşuyorum. Onun içinde biraz uğraşman gerekiyor. Onun harici hız kattığı için kullanmanı tavsiye ederim. Hasan Bey; insanların hemen yeee bootstrap demesinin bir sebebi vardır. Merak etmeyin.
Cevap Yazın..

[code=css,php,sql,asp..]..kod..[/code] , [url=http:...com] , [img=resim linki]
[color=renk kodu]..yazı..[/color]

yabancı dizi izle tv ünitesi