Uzman Cevap beta aşamasından çıkmaya hazırlanıyor! Yenilikleri takipte kalın.

ssl sertifikası ile ilgili

merhaba arkadaşlar...

arkadaşlar ssl sertifikam var ama bir türlü aktif edemedim... şimdi ben normal olarak htaccess dosyamda benimsite.com şeklinde girilince otomatik olarak www.benimsitem.com şeklinde yapmak için kullandığım htaccess kodum.

RewriteEngine on
Options +FollowSymlinks
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^benimsitem.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.benimsitem.com/$1 [L,R=301]

1. htaccess de ssl aktif ediliyormuşda şimdi ben yukardaki kodumda http yi https olarsk değiştirsem yeterlimi yoksa başka kodlamı yapılması lazım.

2. yukardaki kodumla aktif oluyorsa ssl yada vereceğiniz kodu ben her klasör içindeki htaccess dosyasına mı eklemem gerek yoksa ana dizinde eklemem yeterlimi.

3. ben tek host üzerine 2 alan adı barındırmaktayım şimdi 1. anahesapdomainim benimsitem.com 2. domainim sitem.com şimdi ben ana ftp hesabımla giriş yaptığımda public_html klasörü içinde 2.domainimin ismi ile bir klasör bulunmakta şimdi bu durumda ne yapmalıyım. yönetim paneli olarak cpanel kullanmaktayım.

4. https gri olması ne anlama geliyor nere bir hata olabilir...

teşekkürler...
Cevaplar (2)
0
Tüm bağlantıları https'e şu şekilde yönlendirebilirsiniz:
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^siteadres.com
RewriteRule ^(.*)$ https://siteadres.com/$1 [L,R=301]

RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule ^(.*)$ https://siteadres.com/$1 [L,R=301]

Her klasör içerisinde ayrı ayrı oluşturmanıza gerek yok. Ana dizindeki (public_html içerisi) .htaccess içeriğine eklemeniz yeterli. Eğer birden fazla domain varsa public_html içerisindeki klasörlere ayrı ayrı eklemeniz gerekli.

HTTPS'in gri olması, site içerisinde yapılan linklemelerin HTTPS üzerinden yapılmamasından kaynaklanır. Site içindeki tüm a nesneleri ile yaptığınız yönlendirmelerin HTTPS üzerinden yapıldığına emin olun.
0
Murat
Coder
3 ay önce
1. benim kodum iş görmez mi ?
2. Sen İki Kere Aynı kodu yazmışsın ama birinde off bunun anlamı nedir ben hazır script kullanmıyorum kendi yazmış olduğum scripttir.
Cevap Yazın..

[code=css,php,sql,asp..]..kod..[/code] , [url=http:...com] , [img=resim linki]
[color=renk kodu]..yazı..[/color]

yabancı dizi izle tv ünitesi