Uzman Cevap beta aşamasından çıkmaya hazırlanıyor! Yenilikleri takipte kalın.

pdo mysqli sizce hangisi

arkadaşlar sizce pdo mu yoksa mysqli mi örenmeliyim pdo örenmekte baya bir sıkıntı cekiyorum mysqli daha cabuk örelir yoksa pdo mu
nette pdo dersleri cok az gerci mysqli de yok da sizce hangisi daha iyi olur
Cevaplar (7)
0
OOP(Nesneye Yönelik Programlama) her zaman bir adım öndedir. PDO sayesinde kendini bir anda OOP öğrenmeye adayacağından ve daha kısa çözümler elde edeceğinden şüphen olmasın.
0
CİVCİV
:)
1 yıl önce
Hocam sen ben gibi insanlar basit scriptler yaptığı için mysqli den devam etmeni tavsiye ederim, zaten OPP öğrenmeye başlasan bile Türkçe olarak tam kaynak bulamayacağın için yarı yolda kalırsın.
0
mysqli hiç bilmiyorum pdo ile baya yol sarfettim ama bazı yerlerde yanlışmı yapıyorum nedir yada bilmedigimden işin içinden cıkamıyorum en basıtı kategori silme konusunda oldugu gibi :)
0
CİVCİV
:)
1 yıl önce
İşin içinden çıkamamanın genel nedeni sanırım sadece php de sık kullanılan kalıpları öğrenip o arada öğrenmediğimiz diğer bilgileri atlamamızdan kaynaklanıyor hocam.
0
aslında Tafun bey bizlere birde pdo dersleri hazırlaması ne muhteşem olurdu pdo ile yazılmış bir eticaret scripti sanırım cok büyük bir kaynak olurdu şahsi düşüncem tabi
0
Üstadım benim bildiğim kadarıyla PDO 'da herhangi bir güvenlik işlemi yapmana gerek yok sadece ufak tefek açıkların olmaması için standart güvenliklerini alıcaksın çünkü PDO PHP dilinin en güvenli kodlama türüdür. Mysqli ise her zaman her satırında ve kullandığın parametrede bir güvenlik olayından geçirmek durumundasın {burayı bulamazlar veya burası kalsın} gibi bir düşünceye kapılma imkanın yok ne yazık ki. Yalnız PDO'mu daha hızlı çalışır yoksa Mysqli mi diye soracak olursak tabi ki Mysqli PDO'dan daha hızlı çalışır bunun sebebi ise PDO nesne tabanlı çalışan bir kodlama sistemidir. Mysqli ise SQL'e direkt olarak müdahale edebileceğiniz ve sorgularınıza anında cevap verebilen bir dildir. Eğer çok iyi bir güvenlikçiyseniz tercihim Mysqli tarafında olurdu. Yine de karar sizin..

Essenlikle.
0
https://www.phpuzem.com/ adresinden PHP Üzerine birçok eğitim sağlayabilirsin.
Cevap Yazın..

[code=css,php,sql,asp..]..kod..[/code] , [url=http:...com] , [img=resim linki]
[color=renk kodu]..yazı..[/color]

yabancı dizi izle tv ünitesi