Profil detayı eklendi, herkes profillerine girip bir gözatsın! Sevdiğiniz üyelerin cevaplarını takip edin! Tüm güncellemeler

PHP Site Lisanslama Görüşünüz

Bu bir soru değildir sadece sizin görüşünüzü almak istiyorum.

Bir lisanslama kodu geliştirdim kendi çapımda bazı hatalar falan karşılaştım sagolsun buradan arkadaşlar yardımcı oldular.

Lisanslama mantığım lisans sisteminde tuttuğum lisans.php dosyası aracılığıyla sağladığım bir kod yazdım, bu kodu herhangi bir sistemin en kullanışlı dosyasının üstüne yapıştırıp kontrolü öyle sağlıyorum ve bir sıkıntı var bu kontrolü sağlarken kodlarım bir hayli görünüyor bunu gizlemek sağlam bir mantık veya başka yol var mı diye fikirlerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum.


Görüşleriniz Dikkate Alınmıştır

php
4

Cevaplar (4)

İşlem devam ediyor, lütfen bekleyin..
Alper Palo
@Alper
3 ay önce [Güncellendi]

Bu konuda genelde ioncube ile şifreleme yapılır. ioncube bir yerde kırılabiliyor tabi ama bu konuda sana biraz iş düşüyor. lisanslama işlemini biraz karmaşık kodla, fonksiyon dosyanda tut ve elinden geldiği kadar bütün fonksiyonlarını bu dosya içerisinde bulundur. bu dosyayı şifreleyip kullanırsın ve bir gün kaynak kodların warez'e vs düşerse fonksiyon dosyanı kırmaya çalıştıklarında içerisinde çok fazla karmaşık kod olduğu için düzgün bir biçimde kıramayacaklar. bir şekilde bir yerlerde hata alıyorlar.


örnek vermem gerekirse imagaza.net gibi bir sistem var bu adamalr e-ticaret sitesi satıyor ve php ile kodlamışlar dediğim örneği de bunlar fonksiyon dosyalarında kullanmışlar ve kırmaya çalıştığınızda bile düzgün bir sonuç alamıyorsunuz.

İşlem devam ediyor, lütfen bekleyin..
Aydın Keskin
@aydinkeskin
3 ay önce

ben sadece ioncubeyi kullanmakla beraber yeni sürümleri geldikçe eskilerini bypass etmeleri zaman içerisinde kolaylaşıyor.


bir arkadaşım öyle bir şey yapmıştıki

fonksiyon dosyasındaki bütün fonksiyonları birbine bağlamış yem olarak da lisans satırını bir parçasını en üste yazmıştı ve sadece orayı silseler bile hiç bir şekilde site çalışmıyor bütün fonksiyonları tek tek gezmeleri gerekiyordu bu tarz sistemlerde ciddi uğraş olmadığı sürece kırmak zor fakat ciddi uğraşana denk gelirsen kırılmayacak bir lisans yoktur.

İşlem devam ediyor, lütfen bekleyin..
Okan IŞIK
@OKANISIK
3 ay önce

Bende ioncube tercih edenlerdenim. Bu konudan vakti zamanında çok muzdarip olmuş birisi olarak şöyle de bir script kodlamıştım. https://demodetay.com/demo/lisans/giris ihtiyacın olursa iletirim.

Cevapla @Voodoo3 ay önce
Eline sağlık gayet güzel bir script olmuş.
Cevapla @howolg3 ay önce
Hocam sistem güzelde kodları inceleme gibi imkan var mı acaba
İşlem devam ediyor, lütfen bekleyin..
Yusuf Kaan Karakaya
@TheYkkk
3 ay önce

yani naparsan yap kirilacaktir , istedigin kadar karmasik yaz , istedigin kadar ioncube ile sifrele gene bir yolunu bulup kirarlar. Oyuzden okadar ugrasmaya gerek yok kucuk bir fonksiyon yaz fonksiyonlara entegre et online obusfactorlar var orda sifrele sonra istersen ioncube

İşlem devam ediyor, lütfen bekleyin..

Cevap yaz Sadece sorunun cevabını yazın