Profil detayı eklendi, herkes profillerine girip bir gözatsın! Sevdiğiniz üyelerin cevaplarını takip edin! Tüm güncellemeler

Online Dijital Menü İnternetsiz Çalıştırma

Arkadaşlar merhaba;

Bir kafe için php ile online dijital menü hazırladım. Sistem sorunsuz çalışıyor. Mobil uyumlu bir sistem hazırladım. Android uygulamaya çevirdim. Fakat internet gittiğinde sistem çalışmıyor. Android de internet gitse bile çalışabilecek bir sisitemi nasıl yapabilirim? bu konuda yol gösterebilecek biri var mı acaba?

3

Cevaplar (3)

İşlem devam ediyor, lütfen bekleyin..
Hilmi BORAN
@hboran
4 ay önce

Eğer webview gömülü yaptıysan biraz sıkıntılı olur, web servis kullanarak yaptıysan sqlite yazabilirsin

Cevapla @sefaaydin4 ay önce
@hboran evet webview kullandım. ve sıkıntılı malesef. Cevap için teşekkür ederim.
İşlem devam ediyor, lütfen bekleyin..
Emre BÜYÜKDURMUŞ
@ebykdrms
4 ay önce

Şu soruda @tayfunerbilen in verdiği yanıta yönelik progressive web app konusunu inceleyebilirsiniz:

https://uzmancevap.org/soru/1019/web-siteyi-uygulamaya-donusturme

Cevapla @sefaaydin4 ay önce
@ebykdrms İnceleyeceğim.
İşlem devam ediyor, lütfen bekleyin..
Murat Can Kuru

Pwa ile dediginiz olmaz web servis ile olur sqlite kullanarak firebase de var ama o nasıl bilmiyorum internetsiz oluyor mu o ionic angularjs yada expo react kullanarak sqlite yapabilirsin

Cevapla @ebykdrms4 ay önce
Soruda belirtilen kısım pwa ile yapılabilir. Pwa ile ionic veya flutter gibi kapsamlı yeni bir platform öğrenmek gerekmez. Uygulamanın cihaza kurulumu çok hızlıdır ve neredeyse hiç yer kaplamaz çünkü tarayıcının sistemini kullanır ve tarayıcı zaten yüklüdür. Aslında web sitesinde dolaşılıyordur ama adres çubuğu olmadığından normal bir uygulamadaymışız gibi hissettirir. Sistemde güncelleme yapmak da çok kolaydır. Cihazda bildirim gönderebilir, lokasyon bilgilerini kullanabilir, kameradan faydalanabilir. Uygulamada sayfaların yüklenmesi, web sitesine tarayıcudan normal erişime göre çok daha hızlı yüklenir. İnternete erişim olduğunda web sitesinin ziyaret sayısını artırır. İnternet yokken sunucuya gönderilmesi gereken veriler olursa bunlar internet gelinceye kadar cihazda tutulur ve internet erişimi sağlandığında istekler sunucuya iletililir. Pwa'nın diğer yöntemlere göre bir çok avantajı var.
Cevapla @sefaaydin4 ay önce
@muratcankuruoffical, @ebykdrms cevaplar için teşekkür ederim. Admin panelinden menüler ekleniyor. Ve eklenen menüler müşterilere gösteriliyor. Bu kadar. Başka hiç bir şey yok. Bunu İnternet olmadığı zamanlarda da kullanabilsinler istedim. Bununla ilgili bir çalışma yapmak istedim.
Cevapla @muratcankuruoffical4 ay önce
internet olmadığı zamanlarda kullanmak için dediğim gibi ionic angularjs yada expo react ile sqlite yapabilirsin. pwa için ionic vs gerek yok. Ama chrome tabanlı olduğu için pwa sadece tarayıcıdan girenlere indirme gönderiliyor.
İşlem devam ediyor, lütfen bekleyin..

Cevap yaz Sadece sorunun cevabını yazın