Profil detayı eklendi, herkes profillerine girip bir gözatsın! Sevdiğiniz üyelerin cevaplarını takip edin! Tüm güncellemeler

bootstrap da float-right yada float-left çalıştıramıyorum

Merhaba arkadaşlar internette de biraz araştırma yaptım ama bir bilgiye ulaşamadım f12 dende deneme yanılma yaptım display flex vs gibi ama olmuyor bir türlü

<div class="container">
<div class="row">

buraya ne eklersem ekliyim float veremiyorum bootstrap'ın kendi float kodunu bile yazsam işlemiyor

</div>
</div>

bu sorunu nasıl düzeltebilirim arkadaşlar daha doğrusu bunun doğru kullanımı nedir

1

Cevaplar (1)

İşlem devam ediyor, lütfen bekleyin..
Selim Doyranlı
Doğru Cevap
@selimdoyranli
3 ay önce

https://codepen.io/anon/pen/EryXbM


kapsayıcıya .d-flex .justify-content-{property}

Cevapla @ckalyoncu3 ay önce
@selimdoyranli, çok teşekkür ederim sorun düzeldi sadece öğrenmek amaçlı soruyorum float-right neden çalışmıyor olabilir?
Cevapla @abdulbaki3 ay önce
@ckalyoncu, row class'ının içerisinde olduğu için olmuyor. row classını silerseniz bu dediğiniz olabilir. Bunun haricinde <div class="col-lg-2"></div> <div class="col-lg-2"></div> şeklinde yaparsanız yan yana dizildiğini görebilirsiniz. Yani zaten float left işlevi tanımlı olmuş oluyor. .row{ float: none; display: block; } şeklinde row class'ını biçimlendirirseniz ardından yapmak istediğinizi yapabilirsiniz. Tabi buna da gerek yok yani. row class' ını silip ardından float-left class' ını atarsanız bu yapmak istediğinizi yapabilirsiniz.
Cevapla @ckalyoncu3 ay önce
Peki hocam ben float-left ve float-right yi mobil den açıldında sağ sol seklinde dğilde alt alta görmek için düşünmüştüm bunun için bootstrap kullanılan kod nedir peki?
Cevapla @abdulbaki3 ay önce
@ckalyoncu, Bak şimdi col-lg-6 iki dive atarsan büyük ekranlar için yan yana iki tane dizilir. col-md-6 yaparsan orta boy ekranlar için mobil için ise col-sm-6 yaparsan iki tane yan yana dizilir. Sorunun cevabı olarak şu şekilde yapmalısın <div class="col-lg-6 col-sm-12"></div> <div class="col-lg-6 col-sm-12"></div> bu şekilde bu iki div büyük ekranlarda yan yana dizilir mobilde veya küçük ekranlarda ekranın tamamını kaplar.
Cevapla @ckalyoncu3 ay önce
@selimdoyranli, işte aradığım tam cevap bu çok teşekkür ederim eline sağlık
İşlem devam ediyor, lütfen bekleyin..

Cevap yaz Sadece sorunun cevabını yazın